Otyłość - bez efektu jojo :(

Witam, mam 13 lat. Ważę 84kg przy wzroście 168cm. Chciałbym bardzo, ale to bardzo schudnąć. Byłem już rok temu w sanatorium, lecz to nie pomogło. Dostałem efektu jojo! :( Jeżeli pani, która wypowiada się na tej stronie internetowej, dałaby mi jakąś dietę, to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała świadczy o dużej nadwadze, a nawet otyłości, dlatego powinieneś zacząć dbać o swoje zdrowie poprzez właściwe odżywianie i aktywność fizyczną. Jeśli chcesz trwale schudnąć bez efektu jojo nie stosuj diet nadmiernie ograniczających kalorie, najlepiej zacznij jeść zdrowe i wartościowe produkty, często, ale w małych ilościach. Powinieneś zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia i do nich się stosować. Żadna dieta redukcyjna nie powinna być przez Ciebie stosowana z uwagi na Twój młody wiek. Twój organizm stale rośnie i się rozwija, dlatego potrzebuje wszystkich składników odżywczych i wystarczającej ilości energii.

Oto kilka zasad, do których powinieneś zacząć się stosować:
- Pij przynajmniej osiem szklanek wody dziennie. Dzięki temu prostemu i naturalnemu środkowi zredukujesz masę ciała. Pamiętaj, aby unikać napojów gazowanych i sztucznych słodzików.
- Jesz pięć lub sześć małych posiłków w ciągu dnia. To sprzyja utrzymaniu stałego poziomu insuliny, czyli lepszej kontroli uczucia głodu.
- Zacznij chodzić. Codziennie trzeba chodzić na spacery, nawet jeśli pogoda nie sprzyja. Twoja skuteczna dieta odchudzająca musi być podparta aktywnością fizyczną, dlatego trzeba spacerować przynajmniej 45 minut dziennie.
- Warzywa i owoce. Jedz 5 porcji warzyw i owoców (jedna porcja powinna mieścić się w twojej dłoni – średnie owoce, jak np. jabłko, grusza, pomarańcza, morela, nektarynka, garść winogron).
- Nie jedz białej żywności, ponieważ zawiera dużo węglowodanów, a to one właśnie są główną przyczyną tycia. Zdrowa dieta musi zawierać takie produkty jak brązowy cukier, brązowy ryż i pełnoziarnistą mąkę.
- Jedz nabiał chudy i mleko do 2% tłuszczu
- Nie jedz niczego na mieście. W domu przygotujesz sobie zdrowsze i mniej kaloryczne posiłki. Skuteczne odchudzanie odbywa się właśnie poza restauracją i fast foodami. Pamiętaj, żeby jeść tylko wtedy, kiedy naprawdę odczuwasz głód! Posiłki spożywaj powoli. Skuteczną metodą jest odkładanie sztućca po każdym kęsie.
- Więcej ruchu! Wszystkie skuteczne diety odchudzające przynoszą efekt tylko jeśli zmiany nawyków żywieniowych wspierasz ruchem. Więcej dowiesz się na stronie www.abccwiczenia.pl

Zapoznaj się też z artykułem http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam.