Czy przy cukrzycy mogę zażywać białko?

Witam od ponad 2 lata leczę się na cukrzycę typu 2, schudłam ponad 20 kg. Moja ciało zrobilo si bardzo wiotkie, i trzęsie jak galaretka, ćwiczę, ale to niewiele pomaga. Czy mogę przy cukrzycy zażywać bialko/proteiny jakoś się suplementowac, w jakich ilościach? tak aby pomóc mięśniom się zbudować. Żeby ciało lepiej wyglądało. Mam 35 lat

Dzień dobry,

białko dostarczamy codziennie w diecie- dieta powinna być odpowiednio zbilansowana. Jeśli odchudzanie było zbyt szybkie i nie było aktywności fizycznej, ciało może właśnie tak wyglądać. Należy wtedy wprowadzić aktywność - najlepiej ćwiczenia siłowe oraz zbilansowaną dietę. Być może potrzebna będzie też suplementacja np. kolagenem, aby wesprzeć skórę. Zapraszam po gotowe zbilansowane jadłospisy, proszę oblicz swoje zapotrzebowanie i wybrać którąś z diet, są szybkie i smaczne. Moi pacjenci mogą potwierdzić :)

www.akademiazz.com.pl