Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przy hiperurykemii dnie moczowej można ćwiczyć na siłowni?

Witam, czy przy hiperurykemii, dnie moczowej można ćwiczyć na siłowni? Odpowiedź że "tak ale z dietą z niską zawartością puryn" to nieporozumienie bo siłownia wymaga diety bardzo bogatej w białka. Inaczej nie ma efektu i nie ma sensu ćwiczyć na siłowni. To jak powiedzieć że można pić alkohol ale tylko bezalkoholowy. Czy można to pogodzić: siłownia, dieta białkowa i niski poziom kwasu moczowego we krwi? Co z odżywkami białkowymi? Co z BCAA - aminokwasami rozgałęzionymi? Czy w nich są puryny?
MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu

Badania krwi - AIAT

AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.

Przy hiperurykemii można i powinno się ćwiczyć lub uprawiać sport lub jakakolwiek formę aktywności ruchowej. Robi się to po to,żeby być zdrowym i uchronić się przed chorobami układu krążenia, cukrzycą, nowotworami. Można też ćwiczyć na siłowni, własnie dla zdrowia lub dla przyjemności. Pan chce wiedzieć czy można zwiększyć masę mięśniową za pomocą siłowni i trucia się przeróżnymi odżywkami i widzi pan tylko w tym sens. Odpowiedź na takie pytanie brzmi, nie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy