Czy przy parkinsonizmie można stosować Zolafren?

Czy przy parkinsonizmie można stosować Zolafren?Choroba ta wystąpiła po zażywaniu przez lata pernazyny. 1,5 r. temu wystapily urojenia(widzenia myszy. To bylo straszne.Po pół roku po tym lek. zapisał dodat. haloperdiol (9tab. na dzień). Nastepnie odstawinoPernazynę,haloperidol został. Niecałe pół roku temu zmniejszano dawkę do 5 tab., gdy po zejściu do 4 występily znow urojenia. Od 2 mcy wylaczono haloperid. i zapisano Zolafren. Urojeń nie ma, ale czy nie pogarsza to sprawy przy parkinsonizmie?

Dzień Dobry Pani,

Na Pani pytanie odpowiedzi powinien udzielić lekarz prowadzący Panią i znający Pani historię leczenia.

Życzę Pani tylko dobrego zdrowia,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią, to pytanie należy skierować do lekarza psychiatrzy lub neurologa. Psychoterapeuta nie posiada szczegółowej wiedzy na temat leków.

Pozdrawiam