Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Białaczka

Dzień dobry, zdecydowanie lepiej odstawić słodka herbatę - szczególnie, że jest jej w ciągu dnia bardzo dużo. Radziłabym pić ją bez dodatku cukru lub ew. lekko posłodzona cukrem brzozowym, tzw. ksylitolem (pod warunkiem, że tata nie ma skłonności do biegunek, które niestety dość często się pojawiają podczas radioterapii dolnej części brzucha). Uważa się, że max 7-8 łyżeczek dziennie to dawka, która nie powinna powodować biegunek, jednak każdy powinien sprawdzić jaka jest jego akceptowalna ilość.
Warto także wiedzieć, że czarna herbata może ograniczać wchłanianie żelaza, co jest bardzo ważne, jeśli tata jest/będzie poddany chemioterapii.
Może warto byłoby zmienić na herbatę typu rooibos o smaku waniliowym, rumowym - takim smaku, który kojarzy nam się ze słodyczą. Wówczas omijamy czarna herbatę i dodatkowo cukier.
Pozdrawiam
EC

Dietetyk specjalizujący się w żywieniu w chorobach cywilizacyjnych.
0

Witam , proszę omówić temat z onkologiem prowadzącym! z.żurawski

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy