Czy przy ustalaniu diety na zwiększenie masy ciała należy zwiększyć ilość węglowodanów, białka czy tłuszczu?

Dzień dobry. Mam 26 lat i 170cm wzrostu. Warzę 60kg. Chciałbym zapytać czy przy ustalaniu diety na zwiększenie masy ciała zwiększyć ilość węglowodanów, białka czy tłuszczu?

Witam Pana,

Kwestia diety jest sprawą indywidualną. Każdy z nas jest inny i ma inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Nie mniej jednak przy budowaniu masy ciała powinien Pan zwiększyć ilość białka i węglowodanów. Białko odpowiada za odbudowę włókien mięśniowych, węglowodany proste za odbudowę star glikogenu zaś węglowodany złożone są źródłem energii.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

przy ustaleniu diety na zwiększenie masy ciała należy podnieść dobową kaloryczność, co wiąże się ze zwiększeniem ilości wszystkich składników (białka, tłuszcze, węglowodany), ponieważ ich rozkład procentowy znacząco nie ulegnie zmianie.

W celu ustalenia odpowiedniego zapotrzebowania dostosowanego do Pana parametrów zalecam konsultację on-line, gdyż, aby to ustalić wymagany jest dokładny wywiad żywieniowy. https://www.facebook.com/FITamina.92?ref=hl

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec