Czy przy zażywanie tych leków mogę pić zioła?

Jestem kobietą 68 lat, od wielu lat choruję na nadciśnienie, niedomykalność umiarkowaną zastawki aortalnej i mitralne,j mam leczoną niedoczynność tarczycy , w tomografii komputerowej wyszło w roku 2007, że mam ogniska po udarowe. Zażywam ; rano Prestarium 5, Lacypil 2, Bisokard 2,5, Euthyroks 50 i Polferon 150 - 1/2 rano 1/2 wieczorem. Od miesiąca wzrosło mi ciśnienie, często mam 180/95 i wyższe. Lekarz zalecił dodatkowo na noc Prestarium 5 i Lacypil 2. Po 5 dniach ciśnienie wzrasta wieczorem i nad ranem. Trudno dobrać mi leki, często mam uciążliwe skutki uboczne, b. często oddaję mocz, suchość w gardle, ataki uporczywego kaszlu. Teraz po zwiększeniu dawek , ciśnienie nie spada a nawet rośnie. Aż się boję następnych nowych leków. Czy przy zażywaniu leków mogę pić zioła np. Głóg

Dzień dobry,

Nie ulega żadnej wątpliwości, że pacjenci przyjmujący rozmaite leki powinni zwracać baczną uwagę na możliwość wystąpienia ewentualnych interakcji między spożywanymi płynami i żywnością a stosowanymi medykamentami. W takiej sytuacji za każdym razem należy konsultować stosowanie ziół czy preparatów zawierających głóg z lekarzem prowadzącym. Warto również czytać ulotkę przyjmowanego leku, aby dowiedzieć się o możliwych interakcjach. Jak się bowiem okazuje, głóg dwuszyjkowy może wzmagać działanie leków przeciwarytmicznych i glikozydów nasercowych, zwiększając tym samym ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Ponadto, głóg nasila działanie leków przeciwnadciśnieniowych i może powodować nadmierne obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Powyższe informacje sugerują, że należy zachować dużą ostrożność w wypijaniu ziół na bazie głogu w Pani obecnej sytuacji i koniecznie trzeba skonsultować wszystkie przyjmowane suplementy z lekarzem.

Z wyrazami szacunku,
Mgr Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
https://mateuszdurbas.pl/
https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/
https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl
https://ranking.abczdrowie.pl/d/mateusz-durbas-dietetyk-krakow-81424