Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy psycholog pomoże w podjęciu decyzji dot. rozwodu?

Witam jeszcze raz. Niedawno pisałem o swoim problemie. Zona wprowadziła się z powodu napływu kłótni i emocji związanych z wcześniejszym jej podknieciem. Małżonka chce iść od specjalisty by zbadał ja czy nie ma depresji itp. Moje pytanie brzmi czy specjaliści mogę w jakimś stopniu zachęcić do rozwodu.? Lub podpowiedzieć taką opcję?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Choroby neurologiczne jako przyczyny depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy chorobami neurologicznymi a depresją.

Witam
Psycholog w zależności od zgłoszonego problemu, stanu psychicznego klienta, jego nastroju podczas sesji ,gotowości do podejmowania określonych decyzji i wreszcie paradygmatu w jakim dany psycholog pracuje podejmuje określone działania terapeutyczne , które wynikają z określonej chwili oraz sytuacji klienta i to klient i jego sprawy decydują o tym, jakie formy terapii podejmuje terapeuta. Proponuję zaproponować żonie wspólne spotkanie z terapeutą i razem podjąć określoną decyzję.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta.
0

Witam, warto aby Państwo skorzystali ze wspólnej konsultacji z psychologiem oraz terapii dla par aby wspólnie zastanowić się nad przyszłością oraz możliwościami pracy nad Państwa relacją. Psycholog nie może za nikogo zdecydować i podjąć jakichkolwiek decyzji. Klient może rozważyć z psychologiem wszelkie możliwości i sam decyduje która z nich jest dla niego najbardziej optymalna.
Pozdrawiam serdecznie

0

Witam Pana, rzeczywiście Wasza wspólna wizyta u psychologa może pomóc rozwikłać narastające niechęci, żale lub złości. Prawdopodobnie psycholog będzie podpowiadał pojednanie i wybaczenie sobie nawzajem tego wszystkiego co Was różni. To może pomóc, rozjaśnić sprawę. Czasami warto zwracać się do specjalistów przed podjęciem ważnych decyzji.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy