Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam.
Istnieje wiele rodzajów psychoz (ponarkotykowe, zespoły urojeniowe, schizofrenia itd).
Psychozy ponarkotykowe zazwyczaj ustępują pod warunkiem, iż nie będzie Pan w dalszym ciągu zażywał narkotyków. Czasem zdarzają się przypadki, kiedy zażywanie narkotyków "uruchamia" psychozę u osób predysponowanych, jest niejako "czynnikiem spustowym" i może ta psychoza nawracać mimo abstynencji.
Proponuję zgłosić się do psychiatry, celem eliminacji objawów (leczenie farmakologiczne) oraz, w razie stwierdzenia uzależnienia-do poradni odwykowej.
Pozdrawiam serdecznie,
Jarosław Lenartowicz

0

Narkotyki mogą być przyczyną majaczenia czyli krótkotrwałego jakościowego zaburzenia świadomości lub tak jak zasugerowano wcześniej jako czynnik wywołujący psychoze w oparciu o naturalne predyspozycje. Po zachorowaniu na psychoze raczej niemożliwy jest powrót do przedchorobowego funkcjonowania ale terapia jest w stanie istotnie poprawić jakość życia i wesprzeć działanie lekarstw a także ograniczyć nawroty. Majaczenie ustępuje raczej nie pozostawiając stałych nastepstw. Chciałbym jeszcze tylko dodać że w psychozie osoba nie jest permanentnie - są to naprzemienne okresy względnie dobrego funkcjonowania i okresy załamania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy