Czy są to zaburzenia snu?

Witam. Mam 21 lat. Czasem w czasie snu miewam dziwne lęki, trudno jest to opisać słowami, ale spróbuję jak najlepiej to zrobić. Kładę się spać i w pewnym momencie napada mnie lęk, boję się czegoś, serce szybciej mi bije, robi mi się gorąco i po ciele przechodzi jakby mrowienie, ale bardzo silne. Czasem dochodzi nawet do wrażenia, jakby coś mnie przygniatało, nie mogę się ruszyć, krzyczeć, otworzyć oczu, kompletnie nic. Jestem przerażona, po czasie to ustępuje, ale coraz częściej to miewam. Jest to bardzo realne, mam wrażenie jakby to nie był wcale sen. Po tym wszystkim normalnie się budzę i dochodzę do siebie, o ile to był w ogóle sen, jest to naprawdę bardzo realne. Czy jest to zaburzenie snu czy może coś innego? Proszę o pomoc. Nikt nie potrafił mi jeszcze odpowiedzieć na to pytanie, może chociaż tu znajdę odpowiedź. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,

problemy jakie Pani opisuje mogą mieć różne podłoże. Z opisu wygląda na atak lęku, który może być wynikiem zaburzeń nerwicowych. Niestety trudno mi jest to stwierdzić, nie mając możliwości bardziej wnikliwej rozmowy z Panią. Konieczna jest znajomość nie tylko Pani sytuacji (czy żyje Pani w stresie, czy jest Pani typem osobowości introwertycznej, czyli biorącej wszystko do siebie), ale także stanu zdrowia. Niekiedy zaburzenia snu mogą być spowodowane zażywaniem na stałe niektórych leków, zaburzeniami hormonalnymi itp. Myślę, że powinna Pani zgłosić się do lekarza internisty oraz psychiatry. Czasami już sama rozmowa z lekarzem pozwoli uświadomić sobie ukryte problemy czy lęki, które chowa Pani w sobie, a które ujawniają się podczas snu.

Pozdrawiam serdecznie