Czy schizofrenia ma związek z biseksualnością?

Kobieta 31lat. Choruje na schizofrenie paranoidalną.Mam myśli samobójcze najprawdopodobniej z powodu kiepskiego leczenia, objawy też ubytkowe w większości.Podejrzewam u siebie też lęk przed bardzo atrakcyjnymi kobietami. Jeśli taką spotkam wpadam w panikę. Nie przypominam sobie traumatycznego wydarzenia z przeszłości z udziałem właśnie takich kobiet. Jestem też biseksualna, czy to może mieć jakiś związek z tym? Nikt o tym lęku nie wie. Nie wiem jak sobie z tym radzić .Boje się wizyt u psychologa

Witam!
Schizofrenia i biseksualizm nie mają związku przyczynowego! Oczywiście nie wykluczają się wzajemnie, czyli jedna opcja nie "zabezpiecza" przed drugą. Schizofrenia jest chorobą i przeważnie wymaga leczenie, natomiast biseksualizm nie jest chorobą, czyli leczenia nie potrzebuje.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią do podjęcia psychoterapii, która byłaby dla Pani pomocną w dotarciu do przyczyny opisanego przez Panią niepokoju.

Z przesłaniem dla Pani zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com