Witam, poczucie bezpieczeństwa, to pojęcie mocno indywidualne, każdy ma swoją "strefę, w której czuje się bezpiecznie". Pisze Pani, że podejrzewa schizofrenię u osoby, z którą się Pani spotyka, tzn., że osoba ta nie ma jeszcze postawionej diagnozy a jej zachowania dają Pani powód do niepokoju. Rozumiem, że jeśli utożsamia Pani zachowania tej osoby z objawami schizofrenii to wie Pani jak mogą zachowywać się osoby chore na schizofrenię. Jest grupa objawów charakterystycznych a sama choroba ma kilka rodzajów w zależności m. in. od przewagi konkretnych objawów.

W naszym społeczeństwie choroba ta jest rodzajem tabu i wyrosło wokół niej wiele mitów, a wielu ludzi odczuwa lęk w kontakcie z chorymi. Często lęk wynika właśnie z niewiedzy oraz braku wcześniejszych kontaktów z takimi osobami, jednak jest on zupełnie zrozumiały.

Proszę poczytać, szerzej na temat objawów schizofrenii i możliwych zachowań osób, które doświadczają tej choroby i samemu ocenić czy to może przekraczać akceptowalny przez Panią poziom bezpieczeństwa. Może warto również porozmawiać z partnerem o obawach i wątpliwościach. W razie dalszych wątpliwości zapraszam na https://pracowniapozytywnychemocji.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty