Jak postępować z osobą chorą na schizofrenię?

krzyczalam dzis na brata schizofremika.a teraz mam kaca moralnego.lecz jego zachowanie jest staszne.zrobil sie agresywny wobec znajomych.jak do niego dotrzec?

Dzień dobry!

Wiele zależy od indywidualnych cech osoby (cech osobowości, temperamentu, nawyków zachowania, stopnia świadomości i kontroli swoich zachowań itp.), a także przebiegu choroby i leczenia. Zachęcam do spotkania z prowadzącymi brata lekarzem psychiatrą i psychologiem, aby poradzić się w kwestii Pani obaw w indywidualnym podejściu do Państwa sytuacji.

Pozdrawiam!

Witam, w niektórych poradniach zdrowia psychicznego lub szpitalach, klinikach psychiatrycznych proponowane są specjalne zajęcia edukacyjne, wspierające dla rodzin osób chorych psychicznie. Proszę zainteresować się sprawą może udało by się Pani skorzystać z takiej oferty? Relacja z chorym na schizofrenię człowiekiem może być bardzo obciążająca psychicznie, a zachowanie spokoju i umiejętność postawienia mu granic wobec destrukcji, agresji itp byłoby bardzo wskazane. Pzodrawiam