Czy się uzależniłam? Jak to ukryć?

Jestem nastolatką, chodzę do liceum, bo mam 16 lat. W szkole mam same tróje i dwóje, a jak się postaram to nawet pięć będzie. Niestety. Biorę narkotyki (amfetaminę i czasem kokainę), a w gimnazjum, w 2 klasie, skręcałam i paliłam marihuanę, ale "zasmakowała" mi feta (amfetamina). Co mogę zrobić, żeby rodzice nie wyczuli tego, że mogę być uzależniona? Nie wiem, zgłaszam się po pomoc. Moje oczy to zdradzają - rozszerzone są zbyt mocno, cięgle to słyszę od nich. Czy mam dać spokój i może Państwo mi powiedzą. Biorę od roku i pół, jeżeli to będzie potrzebna informacja. Czy się zbyt uzależniłam, żeby przerwać błędne koło?

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Skuteczność terapii grupowych

Oczywiście możesz ukryć stany ponarkotyczne, jak również zejścia. Jednak takie podejście tylko opóźni moment, kiedy dotrze do Ciebie, że nie warto. Na początku napisałaś, że możesz mieć i piątki w szkole. Każdy może. Jednak nie wszyscy się starają, dlatego część pracuje w McDonald's, a część ma własne firmy, pokończone studia, wspaniałą rodzinę etc.

Warto powalczyć o siebie! Zacząłbym od szczerej rozmowy z kimś bliskim. Może niekoniecznie z rodzicami, spróbuj z siostrą, bratem, może ciocią, dziadkiem, każdy ma kogoś zaufanego. W razie czego są bezpłatne numery zaufania, gdzie możesz z kimś pogadać.

Lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy