Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 2 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wygrać z uzależnieniem?

Zostalam wychowana w rodzinie z twardymi zasadami, rodzice bez nalogow tak samo jak cale otoczenie i rodzina. Nie mialam raczej stycznosci z patologiami..ale wpadlam w towarzystwo i w fete...to juz prawie rok...i nie wiem co dalej? Czy jestem w stanie zrobic to sama? Rodzice nic nie wiedza chlopaka oklamuje od roku...nie chce o tym mowic nikomu. Bo sama tego chcialam. Boje sie o to jak moglam zniszczyc moj organizm? Czy sa zmiany ktorych nie odwroce? Czy mozna tak sie uprzec i wygrac z tym?
ponad rok temu

Pierwsze oznaki zaburzeń pamięci

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Amfetamina silnie uzależnia psychicznie i fizycznie. Ty zażywasz ją już prawie rok, więc obawiam się, że silna wola, by rzucić nałóg, to zbyt mało, by rzeczywiście zrezygnować z zażywania substancji psychoaktywnej. Tutaj nie chodzi tylko o to, by odstawić narkotyk i więcej po niego nie sięgać, ale przede wszystkim, by zrezygnować z psychicznych, emocjonalnych „pseudo-korzyści”, jakie dawała Ci amfetamina. Nie będę pisała o skutkach zażywania narkotyków, bo pewnie zdajesz sobie z nich sprawę – w przeciwnym razie nie obawiałabyś się o stan Twojego organizmu. Jeżeli chcesz sobie pomóc i wyjść z nałogu uzależniania od amfetaminy, możesz skorzystać z telefonu zaufania dla osób, których problemem są narkotyki – Ogólnopolski Telefon Zaufania tel. 0 801 199 990. Ponadto powinnaś poszukać dla siebie specjalistycznego wsparcia w ośrodkach leczenia uzależnień. Okłamując innych, okłamujesz przede wszystkim siebie. Odsyłam Cię do przeczytania artykułów: http://portal.abczdrowie.pl/zachowanie-po-narkotykach http://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-amfetaminy http://portal.abczdrowie.pl/skutki-zazywania-narkotykow http://portal.abczdrowie.pl/pomoc-osobom-uzaleznionym-od-narkotykow Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy