Czy Sinupret wywołuje u dziecka te objawy?

Moja 5 letnia córka od kilku miesięcy ma problemy z zatkanym nosem. Na polecenie lekarza leczę ja sinupretem. Troszkę pomaga, ale dziś usłyszałam od Pani przedszkolanki, że dziecko tak jakby zawiesza się czy nie słyszy w hałasie (bo nie reaguje na imię, czy nie rozumie poleceń wydawanych np. W czasie zabaw gdy jest hałas) w kontakcie 1:1 lub gdy jest ciszej dziecko reaguje normalnie. W domu nie ma takiego problemu, choć czasem córka zapyta "co?" , Ale to rzadko. Czym to może być spowodowane? Proszę o poradę.

To mało prawdopodobne, żeby opisywane objawy były wywołane stosowaniem sinupredu. Wywiad nieżytu nosa skłania raczej do myślenia o przyczynie laryngologicznej i wymaga pogłębienia diagnostyki. Proszę skonsultować się z laryngologiem dziecięcym.