Czy skutki złego odchudzania da się cofnąć?

Mam na imię Karolina, mam 17 lat, 166 cm wzrostu i ważę ok. 45 kg (najgorsza waga to było 40). Chyba miałam lekką anoreksję, ale wyszłam z tego, jednak ciągle mam bzika na punkcie jedzenia, mam napady głodu, wypadają mi włosy i nie mam okresu. Bardzo się boję, że bez lekarza i odpowiednich leków włosy nadal będą wypadać garściami i okres już nigdy nie wróci. Proszę o pomoc! Czy jak będę jadła normalnie, to wszystko się ureguluje i będzie jak dawniej?

Witam,

Skutkiem niewłaściwego i nadmiernego odchudzania są u Ciebie właśnie utarta miesiączki i wypadanie włosów. Twój organizm potrzebuje najwyraźniej witamin i składników mineralnych, które znajdziesz w pożywieniu. Jeśli chodzi o miesiączkę przy właściwej diecie i stylu życia po pewnym czasie wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli tak się nie stanie powinnaś udać się do lekarza.
Mimo wszystko powinnaś udać się do specjalisty - dietetyka, który pomoże Ci zrozumieć, na czym polega zdrowe i właściwe odżywianie i ułoży dla Ciebie dietę pełną wartościowych składników. Jeśli sama nie potrafisz sobie poradzić z nadmiernym odchudzaniem nie powinnaś się wzbraniać przed wizytą u lekarza czy psychologa.

Pozdrawiam.