Czy stres może powodować przewlekłe problemy z migdałkami?

Mam stwierdzona nerwice przez neurologa.ostatni rok mialam bardzo silny i dlugotrwaly stres.robilam rtg pluc,tomograf glowy, USG piersi, brzucha, ginekolog, cytologia, wyniki krwi ok, ob 2 crp 0.7. Jestem pod stala opieka laryngologa bo mam przewlekle migdalki ale ciagle doszukuje się u siebie nowotworów bo odczuwam rozne bole. Potrzebuje pomocy ale mam male dziecko i nie mam czasu na psychologa. Czy te dolegliwości mogą byx spowodowane stresem jesli wyniki mam dobre? Prosze o pomoc.

Witam
Jeśli badania medyczne nie wykazały żadnych odchyleń od normy, to opisane zaburzenia mają bardzo silny związek z przebytym długotrwałym stresem, który zawsze powoduje kumulowanie się napięć w różnych okolicach ciała , co skutkuje potem dolegliwościami w tych właśnie miejscach.Pojawia się błędne koło, bo te dolegliwości wzmagają lęk o zdrowie, który generuje jeszcze większe napięcia. Proponuję konsultacje u doświadczonego terapeuty, który poprzez odpowiednie techniki pomoże uporać sie z tymi dolegliwościami.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam Panią Serdecznie,

Przewlekłe problemy z migdałkami (jeśli diagnostycznie jest w porządku), jak najbardziej mogą być spowodowane stresem.

Z powodu bólów różnego pochodzenia, zachęcam Panią również do konsultacji z psychologiem.
Proszę zadbać o siebie i znaleźć czas dla siebie.

Życzę Pani zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej

Jeżeli "ciągle doszukuje się nowotworów" to zdecydowanie potrzebuje Pani życzliwego psychologa w celu przeformułowania negatywnych schematów poznawczych, które obecnie zatruwają Pani życie. Proszę znaleźć dla siebie dobrego specjalistę. I proszę pamiętać, że psychoterapia musi być prowadzona w sposób systematyczny. W tym zawiera się podstawowa tajemnica - w przestrzeganiu narzuconego rytmu.

Życzę powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl