Czy ta niechęć do jedzenia to nerwica?

Witam mam 19 lat Od tygodnia zauważyłam , że denerwuje mnie jedzenie w senie że chce mi się jesc a jezeli spojrzę na jedzenie to odstawiam to i mówię ze to nie dobre od w czoraj praktycznie nic nie jadłam tylko obiad zawyczaj jem i to tyle przez cały dzien a jesli . Ostatnio mi przeszkadzają otwarte okna i drzwi chodze co chwile zamykam zauwazylam także jeśli serwetka jest posciągana to poprawiam na prost nie pasuje mi talerz bo od razu się denerwuje i odkładam jedzenie zastanawiam sie czasem czy jeść czy nie jesć ostatnio prawie maja problem rodzice mowię im to po co mnie rodziłas jezeli robie ci problem czy to mozę byc nerwica?. Chodze na praktyki na praktykach boje się jeden pani i unikam jej zeby nie byc kolok jej albo jak jej nie ma to jem jeżeli jest ona nie dotkne jedzenia

Dzień dobry,
Jeśli ma Pani wątpliwości odnośnie swojego zdrowia psychicznego i odczuwa Pani spory dyskomfort to doradzałabym konsultację z psychiatrą, gdyż na podstawie krótkiego opisu i bez możliwości obszerniejszego wywiadu nie mogę stawiać nawet hipotetycznych diagnoz. Problem z poprawianiem rzeczywiście może mieć podłoże nerwicowe, gdyż tego typu objawy mogą być obecne w nerwicy natręctw (zaburzenie obsesyjno - kompulsyjne, OCD). Nie oznacza to oczywiście, że podejrzewam u Pani OCD z tego względu, że dany objaw może występować z różnym nasileniem i nie wszystko może zostać uznane za zaburzenie. Chwilowa niechęć do jedzenia tak naprawdę może mieć różne podłoże (np. stres, reakcja organizmu na upały, początki depresji) i jeśli ma przejściowy charakter to nie ma się czym martwić. Podsumowując jeśli odczuwa Pani taką potrzebę lub problem nasili się lub pojawią się nowe objawy to warto skonsultować się z psychiatrą. Ogółem nie ma w tym momencie raczej podstaw do zdiagnozowania czegokolwiek i problem może być np. związany ze stresem i minąć samoistnie z czasem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/