Czy tabletki antykoncepcyjne wpłynęły na wzrost masy mojego ciała?

Witam serdecznie! Jestem kojarzona przez innych jako w miarę wysoka i bardzo szczupła dziewczyna. Nie miałam nigdy problemów z kilogramami. Mogłam jeść dużo a i tak zawsze moja waga była taka sama. Największą moją słabością od zawsze są słodycze. Bardzo ciężko mi z nich zrezygnować. Kiedyś nie przeszkadzały, jednak później owszem.

Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne od lutego tego roku. Od tego czasu przytyłam 8 kg. Ważyłam 55 kg, teraz ważę 63 kg:(:( Wiem, że to może nie jest aż tak bardzo dużo przy wzroście 167 cm, ale ja się tym bardzo przejmuję. Moje kształty ciała zmieniły się zdecydowanie. Przez okres brania tabletek musiałam przestać tańczyć (wcześniej chodziłam na te zajęcia), bo miałam maturę i musiałam się przyłożyć do nauki. Potem miałam pracę siedzącą, wiec ruchu było zero. W dodatku nie zrezygnowałam ze słodyczy itp., fast foody także się zdarzały. Teraz widzę, że utyły mi uda, troszkę pośladki i lekko brzuszek.

Jak powrócić do tamtej figury? Czy jest na to jakaś rada? Czy spożywanie nadal tabletek nie zaszkodzi mi w odchudzaniu? Zależy mi bardziej na figurze niż na kilogramach. Chcę mieć ładne umięśnione uda (zrobił mi się cellulit, co strasznie mnie martwi) i ogólnie chciałabym być szczupła jak dawniej. Z góry dziękuję za radę!

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

przyczyną przybierania na masie ciała nie są tabletki antykoncepcyjne, ale nieprawidłowy styl życia. Jesz kaloryczne przekąski, nie uprawiasz sportu, Twój styl życia zmienił się gwałtownie, co poskutkowało wzrostem tkanki tłuszczowej. Skutkiem cellulituhormony, które zażywasz w połączeniu z niezdrową dietą i brakiem aktywności fizycznej.

Przede wszystkim powinnaś zrezygnować ze słodyczy, słodkich i gazowanych napojów oraz żywności typu fast-food. Zacznij też pić dużo wody niesmakowej, około 1,5 l dziennie. Woda pomaga oczyścić organizm z toksyn nagromadzonych w ciele i wygładzić skórę. Dodatkowo sprzyja utracie zbędnych kilogramów. Zacznij też regularnie uprawiać sport, polecam pływanie (także na Cellulit), jazdę na rowerze, jogging czy ćwiczenia wykonywane w domu. Znajdziesz je na stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pamiętaj też, że zdrowe odżywianie to nie tylko zaprzestanie spożywania słodyczy. Jeśli zaczniesz jeść zdrowo, często, ale małe ilości, ochota na słodkości powinna Ci minąć. Na temat zdrowych nawyków żywieniowych przeczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam