Otyłość u nastolatka. Jak schudnąć?

Witam. Mam 14 lat, jestem facetem. Wolny czas spędzam w domu i na dworze. Gdy już wyjdę najczęściej odwiedzam KFC i inne badziewia. Dużo jem słodyczy. Na śniadanie jem jajecznicę bądź kanapki lub w ogóle nie jem, bo najczęściej wstaję ok. 12.00-13.00. Powodem tego jest nocne granie na komputerze. Mam 168 cm wzrostu i 65 -66 kg ważę. Jestem, jak mi się wydaje, otyły. Występują u mnie tak zwane "męskie cycki". Trochę mi to przeszkadza, lecz nie jestem pośmiewiskiem. Lubią mnie za charakter, ale chce się zmienić, bo nie podoba mi się moje ciało. Ile mógłbym schudnąć do końca wakacji? Zależy mi na wyniku 55 kg. Czy to realne? Pozdrawiam
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała wskazuje na niewielką nadwagę, ale mieści się w graniach szerokiej normy. Nie musisz chudnąć do 55 kilogramów. Wystarczy, że schudniesz kilka kilogramów. Jak to osiagnąć? Przede wszystkiem więcej ruchu, a mniej fast foodów! Zacznij uprawiać jakiś sport i spędzać czas bardziej aktywnie. Godziny spędzane przed komputerem na pewno nie wyjdą Ci na zdrowie.

Powinieneś zrezygnować z jedzenia fast foodów. To źródło pustych kalorii, szkodliwego tłuszczu, niczego pożytecznego w nich nie znajdziesz. Ogranicz jedzenie słodyczy oraz picie słodzonych napojów. Zamiast nich lepsze będą świeże lub suszone owoce, czy bakalie.

Postaraj się jeść 4-5 posiłków w ciągu dnia. Nie pojadaj między nimi, a jeśli nie potrafisz się powstrzymać, niech to będą zdrowe przekąski: warzywa, owoce, bakalie itp.

Jeśli zastosujesz się do tych na pozór ,,banalnych'' zasad, Twoja masa ciała z pewnością się zmniejszy.

Pozdrawiam