Jak schudnąć i wyszczuplić uda?

Witam. Mam 13 lat , wzrost 164 cm i ważę 61 kg. Próbuję schudnąć 5-10 kg. Co do jedzenia, to jem 5 posiłków dziennie, w odstępach 3-4h. Codziennie rano wykonuję ćwiczenia na uda, tj. wymachy, półprzysiady. Co drugi dzień tańczę na macie tanecznej 1-2h (taka gra, w której stopami trzeba naciskać odpowiednie strzałki na macie wyświetlane na komputerze). Raz na jakiś czas idę pojeździć na rolkach. Czy w ten sposób schudnę? Ile mniej więcej schudnę? Co powinnam zmienić?
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

cieszę się, że jesteś aktywna fizycznie, to bardzo dobry nawyk. Powinnaś dodatkowo zwrócić większą uwagę na to, co jesz, ponieważ Twoja masa ciała zbliża się do nadwagi. W Twoim wieku ważne jest zdrowe odżywianie, ponieważ rozwijasz się i nie możesz stosować drastycznych diet. Powinnaś natomiast unikać wszelkich produktów będących źródłem tzw. pustych kalorii, czyli słodyczy, deserów, słodkich napojów, fast foodów, chipsów itp.

Posiłki powinnaś komponować zgodnie z piramidą żywienia: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... , czyli powinny składać się głównie z produktów z pełnego przemiału zbóż, warzyw, owoców, chudego mięsa, ryb oraz chudego nabiału.

Jeśli zmienisz nawyki żywieniowe na zdrowe i nadal będziesz aktywna fizycznie, Twoja masa ciała za jakiś czas powinna się unormować.

Tutaj znajdziesz pomocne informacje:

http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Warto zapoznać się z artykułem: Jak szybko schudnąć z ud

Pozdrawiam