Jak pozbyć się cellulitu i wysmuklić nogi?

Mam 14 lat, mierzę 165 cm i ważę 54 kg. Od 2 lat trenuję siatkówkę, oprócz tego często jeżdżę na rolkach, rowerze i czasem chodzę po górach. Moim problemem są może nie uda, ale biodra i pośladki. Mam umięśnione nogi, ale zdaję mi się, że w tych miejscach mam tłuszcz i cellulit. Jestem szczupłą osobą, ale moje nogi wyglądają okropnie. Dodam, że zmieniłam dietę. Piję więcej wody, jem owoce i warzywa oraz odstawiłam słodycze. Jak w miarę szybkim czasie można wysmuklić nogi? Dziękuję.

Witam, bardzo dobrze, że starasz się zmienić nawyki żywieniowe na te prawidłowe – tak trzymaj. Zapoznaj się z artykułami z działu zdrowe odżywianie http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie, które pomogą Ci wyeliminować pozostałe błędy żywieniowe, dzięki czemu będziesz czuła się i funkcjonowała znacznie lepiej i sprawniej, a co za tym idzie Twoja sylwetka wysmukli się i będzie gładsza. Oczywiście równie ważna w redukcji cellulitu jest regularna aktywność fizyczna, ale tutaj nie widzę problemu, ponieważ trenujesz siatkówkę oraz uprawiasz inne sporty – ważne, aby były to ćwiczenia wykonywane regularnie (minimum 3 razy w tygodniu). Pamiętaj, że redukcja cellulitu wymaga czasu, wprowadzenie zmian to dopiero początek, trzeba być także konsekwentnym i wytrwałym. Pozdrawiam.