Prawidłowa waga przy wzroście 166 cm

Witam:) Mam na imię Karolina, mam 166 cm wzrostu i ważę 63 kg, mam 17 lat. Ile powinnam schudnąć? Najbardziej chcę zrzucić kilogramy z tułowia (zwłaszcza brzuch). Co powinam jeść, jakie świczenia wykonywać?

Witaj Karolino!

Twój wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 23. Oznacza to, że masz prawidłową wagę. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, co robić, aby nie wzrastała oraz sprawić, aby Twój brzuch był płaski i jędrny, powinnaś zastosować się do podstawowych zasad zdrowego odżywiania i stylu życia.

Przede wszystkim zacznij uprawiać sport. Już 30 minut ruchu dziennie pozwoli na zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Powinnaś wykonywać ćwiczenia na talię i brzuch. Przykładowe znajdziesz tutaj: www.abccwiczenia.pl.

Podam Ci również kilka zaleceń dotyczących zdrowego żywienia:
- przed posiłkiem wypij szklankę wody niegazowanej, to wypełni żołądek i zmniejszy łaknienie;
- codziennie jedz śniadanie, które napędzi Twój metabolizm na cały dzień;
- unikaj produktów typu fast food, słonych przekąsek, gotowych dań, słodkich, gazowanych napojów, słodyczy i ciast;
- codziennie spożywaj przynajmniej 5 porcji warzyw;
- jedz powoli, starannie przeżuwając, szybciej się wtedy najesz;
- nie przejadaj się;
- unikaj spożywania tłustych mięs i tłustych produktów mlecznych (ser żółty, topiony, pełnotłuste sery białe i pełnotłuste mleko);
- codziennie wypijaj około 2 l wody niegazowanej;
- codziennie spożywaj około 4-5 małych objętościowo posiłków w przerwach co 3-4 godziny;
- nie najadaj się na noc, ostatni posiłek spożywaj na około 2-3 godziny przed snem.

Zalecenia te pozwolą Ci nauczyć się prawidłowych nawyków, które pomogą utrzymać ładną sylwetkę i odpowiednią masę ciała, bez szkody dla Twojego organizmu.

Pozdrawiam.