Czy można schudnąć pływając na basenie?

Cześć, mam na imię Nicola i mam 13 lat. Ważę 64 kg i mam 164cm wzrostu. Co tydzień chodzę na basen i pływam około 2 godzin, ale to nic nie pomaga. Co ja mam zrobić żeby schudnąć?

Witaj Nicola,

Musisz wiedzieć, że wysoka masa ciała niekoniecznie musi oznaczać nadwagę. Aby dowiedzieć się, jaki jest skład Twojego ciała tzn. jaki masz procent tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody w ciele, powinnaś udać się na badanie składu ciała, które można wykonać u większości profesjonalnych dietetyków.

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie, tak trzymaj! Powinnaś regularnie wykonywać ćwiczenia sportowe około 30 minut dziennie. Możesz ćwiczyć w domu, przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl
Nie napisałaś jak się odżywiasz. Jednak powinnaś zastosować się do kilku moich rad:
- unikaj produktów typu fast- food, słonych przekąsek, słodkich i gazowanych napojów, słodyczy, słodkich bułek i ciast, białego pieczywa oraz tłustych produktów zwierzęcych (tłustych mięs, serów pełnotłustych)
- spożywaj przynajmniej 5 porcji warzyw dziennie
- pamiętaj o spożywaniu produktów pełnoziarnistych węglowodanowych (kasz, makaronów pełnoziarnistych oraz gotowanych al dente, ryżu brązowego)
- pij około 2 l wody dziennie (niegazowanej, niesmakowej)
- jeśli nie potrafisz obejść się bez słodkości wybieraj batony museli, koktajle mleczno-owocowe oraz galaretki z owocami
- posiłki powinny być małe objętościowo i spożywane, co 3-4 godziny
- spożywaj około 4-5 posiłków dziennie, nie podjadaj

Stosując się do tych zaleceń szybko nauczysz się prawidłowego odżywiania, co pomoże ci w utrzymaniu ładnej sylwetki.

Powodzenia.