Czy taka dieta jest dla mnie dobra?

Witam , chciałabym się dowiedzieć czy ta dieta jest zdrowa.To jest dieta dla mojego męża(43l.) który postanowił trenować ,chce wzmocnić mięśnie pleców gdyż ma przepuklinę w odcinku lędźwiowym ,jest też po operacji złamania kości ludeczkowstej Suplementy: chrom pikolan do każdego posiłku Witamina c 1g do śniadania Stacja witaminowy Białko Omega3-2x2 Witamina d3k2-5000 x 2 Berberyna 2x2 Dieta:dzień treningowy 1.185g kury 15g oleju lnianego/kokosowego 2.3 jaja ,65g kury 3kromki chleba tostowego 3.185g kury 75gmakaron/ryż/kasza 4.po treningu:70g płatki czekoladowe 70g płatki kukurydziane 60gbialka 60g winogron 5.75g makaronu/kasza/ryż 185g kury 5g olej lniany Dzień nietreningowy: 1.5 jaj 1 białko 2.185g wołowiny 10g oliwy 3.185g.kury/indyk 5g olej lniany 4.185g kury/indyk 5g olej lniany 5.185g kury/indyk 5g olej lniany 75gryz/kasza/makaron Do każdej porcji można dodać 100gwarzyw zielonych tj.brokul,sałata,kapusta, pić nie mniej jak 3l wody,. Proszę o szybką odpowiedź bo jestem zaniepokojona

Dzień dobry,

W diecie, którą Pani opisała jest bardzo dużo mięsa, które nie jest jedynym źródłem białka. Nie widzę orzechów czy nasion. Jest niewiele owoców. Produkty zbożowe powinny być w większości z pełnego ziarna. Nie napisała Pani czy mąż oprócz tego, że chce wzmocnić mięśnie również ma na celu spadek masy ciała?

Nie znam wymiarów męża, dlatego trudno jest odpowiedzieć na pytanie czy dieta jest prawidłowo zbilansowana pod względem zawartości kalorii, białka, węglowodanów oraz tłuszczów, ale witamin może być w niej za mało, za to za dużo białka. Nie wiem w jakim celu również mąż ma jeść płatki czekoladowe, chyba że jest to ulubiony produkt męża i został wprowadzony ze względów motywacyjnych :)

Suplementacja powinna zostać uzgodniona z lekarzem lub dietetykiem indywidualnie.

Warto skonsultować się indywidualnie, bo nieodpowiednia dieta może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Pozdrawiam serdecznie,

Aleksandra Kilen-Zasieczna

Zapraszam do śledzenia mojego profilu:

https://www.instagram.com/jeszfresh/