Czy taka dieta może doprowadzić do niedrożności przewodów żółciowych?

Witam Państwa. Czy dieta dość bogata w biały ser i równoczesne przyjmowanie vit D3 w dawce 2000 jednostek zageszcza żółć doprowadzając do niedroznosci przewodów żółciowych? Jestem po cholecystektomii. Proszę o odpowiedź.

witamina D3 nie ma nic wspólnego z zatykaniem przewodów żółciowych a bynajmniej nigdy się z tym nie spotkałem w żadnym badaniu naukowym. Co do sera wszystko ma swój umiar, i pytanie ile to jest u Pana "dość bogato"