Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można łączyć pomidor z serem?

Witam! Mam pytanie odnośnie łączenia pomidora z serem. Słyszałam, że łącząc pomidor z białym twarogiem tworzą się kryształki wapnia, które osadzają się na stawach i mogą wywołać poważne powikłania. Na logikę jednak, wydaje mi się, że groźniejsze będzie połączenie pomidora z żółtym serem, który wapnia zawiera zdecydowanie więcej. Jak to w końcu jest? Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam, Marta 
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Co na otyłość brzuszną?

Otyłość brzuszna niesie bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Jest to nie tylko problem medyczny, ale także ekonomiczny i społeczny. Prof. Wojciech Drygas informuje, o czym należy pamiętać, podczas walki z tą chorobą.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podana przez Panią informacja jest dość powszechna w artykułach internetowych. Nie jest jednak potwierdzona w żadnym artykule literatury pachowej. W żadnej z publikacji naukowych dotyczących diety w chorobach stawów nie ma zalecenia, by nie łączyć pomidorów i sera białego.

0

Czasami witaminy czy składniki mineralne w obecności innych składników nie wchłaniają się lub robią to w mniejszym stopniu. Aby temu zapobiec nasza dieta powinna być bardzo różnorodna i powinniśmy spożywać różne zestawienia produktów.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy