Łączenie pomidorów z twarogiem

Dzień dobry, nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na pytanie, czy jedzedznie mleka, a potem pomidorów na śniadanie może szkodzić? Doczytałam się, że jedzenie pomidorów z twarogiem szkodzi. Dlaczego właściwie pomidor z twarogiem szkodzi i nie można tak łączyć do posiłku? Za opdowiedź serdecznie dziękuję. Z poważaniem Joanna P.

Proszę się nie martwić nadmiernie - pomidor w połączeniu z twarogiem nie jest szkodliwy. Połączenie takie nie jest szczególnie zalecane, gdyż zawarte w pomidorach kwasy owocowe, zwłaszcza szczawiowy, obniżają przyswajalność wapnia zawartego w nabiale. Jednak tego rodzaju połączenie spożywane raz na jakiś czas nie wpłynie negatywnie na Pani stan zdrowia.