Miksowanie zielonych owoców

Jak wiadomo, łączenie niektórych warzyw ze sobą jest szkodliwe (mam na myśli łączenie świeżych ogórków ze świeżymi pomidorami), no chyba że do połączenie dodamy np oliwy, wtedy szkodliwe procesy są eliminowane. Moje pytanie odnosi się do zielonych koktajli, właściwie nie tylko zielonych...czy mogę miksować każdy owoc i każde warzywo ze sobą bez stresu, że moje starania pójdą na marne i zdrowy dodatek do diety będzie mi przynosił same korzyści, a nie wręcz przeciwnie ?? Dziękuję

Łączenie pomidorów z ogórkami nie jest szkodliwe tylko nieco zmniejsza zawartość witaminy C niż zjedzenie tych warzyw oddzielnie. Jeżeli jada się 5 porcji warzyw i owocow dziennie to nie ma ryzyka niedoboru witaminy C i nawet takie połączenie w sałatce nic złego nam nie zrobi. Warzywa i owoce można miksować do woli. Jeśli się je ich tyle ile potrzeba to i tak dostarczy się wszystkich składników. Warto jednak pamiętać, że niektóre połączenia są szczególnie korzystne, np. burak i jabłko.