Czy taki opis RTG płuc powinien mnie niepokoić?

Otrzymałem skierowanie od lek. med. pracy na RTG płuc do dalszej zdolności do pracy. Na wyniku otrzymałem opis "Płuca i serce radiologic nie bez zmian. Poszerzony cień śródpiersia po prawej stronie". Czy jest to coś czym należy się martwić i dalej gdzieś to konsultować? Uprawiam sport codziennie (dużo kardio) czuje się świetnie, ale jakiś 1-1.5 tyg. przed badaniem byłem trochę zaziębiony wraz z kaszlem. Bardzo proszę o jakieś sugestie w tym zakresie, bo trochę mnie to zaniepokoiło. Dziękuję z góry.

Poszerzony cień śródpiersia po stronie prawej najczęściej świadczy o powiększonym wymiarze prawego przedsionka, może być to także konsekwencja powiększonych węzłów chłonnych. Sugeruję pogłębienie diagnostyki o tomografię komputerową klatki piersiowej.