Czy taki trening będzie dla mnie dobry?

Witam. Jestem nastolatką, z wagą 61kg przy wzroście 163cm i ćwiczę od roku z przerwami. Moje pytanie jest takie, czy to będzie okej jeżeli, np. Rano będę robić trening cardio, interwał lub wzmacniający, a wieczorem dla przyjemności skakanka? Nie chciałabym się przetrenować, ale zależy mi na szybkich efektach w sylwetce. Liczę kalorie oczywiście. Codziennie przyjmuje ich około 1500. Chciałabym schudnąć około 8kg. Proszę o odpowiedź

witam :) jedna zasada - szybko nie zawsze oznacza dobrze.
Z moich wyliczeń wynika iż na podstawie danych, które mam powinnaś przyjmować 1700 kcal wtedy nie będzie ryzyka dużego deficytu. Ja bym nie robił cardio rano ponieważ w nocy i po przebudzeniu organizm korzysta z zapasu glikogenu czyli energii zapasowej. Rano proponuję bieganie albo cardio do 130 tętno. Interwały np tabata 15- 20 min zrobiłbym w południe 2 godziny po największym posiłku. Proszę pamiętać aby później uzupełnić węglowodany.