Czy takie postępowanie psychoterapeuty jest normalne?

Witam serdecznie od kilku miesięcy korzystam z usług psychoterapeuty. Ogólnie jestem mega zadowolona z postępów. Jednak chciałabym się dowiedzieć czy częste pytania o to czy sie masturbuję są normalne w przypadku terapii? Moj psychoterapeuta pyta o to za każdym razem gdy sie widzimy nawet jak nie rozmawiamy o tych sferach to zawsze wyskakuje z tym pytaniem - nie ukrywam iż na początku nie zwracałam na to zbytnio uwagi jednak teraz zaczyna mnie to troszkę zastanawiać. Dodam tylko że częściej pyta mnie o moją masturbacje niż np o to jak mój seks z mężem. Ślicznie dziękuję za odpowiedź

Szanowna Pani,

Jeżeli jedną z trudności, z którą zgłosiła się Pani na terapię są problemy seksualne lub związane z masturbacją, pytania psychoterapeuty wydają się zasadne, natomiast jeśli wydają się one dla Pani nieuzasadnione lub wzbudzają w Pani niepokój, myślę, że warto byłoby powiedzieć o tym wprost na sesji oraz zapytać, czemu te pytania mają służyć. Cokolwiek Panią niepokoi warto pytać psychoterapeutę wprost i być z nim szczerym.

Pozdrawiam.