Czy takie wyniki u 22-latki są niepokojące?

Dzień dobry! Zakupiłam niedawno wagę z możliwością obliczenia składu ciała. Wydaje mi się, że wyniki mogą być nieco martwiące: wzrost 163cm, waga 54.6 kg BMI 20,6 zawartość tkanki tluszczowej 6.8% (a więc zdecydowanie za mało wg norm) woda 70,2 % masa mięśniowa 48,3 % masa kości 2.6 kg Dodam, że mój cykl miesiączkowy jest regularny i prawidłowy. Nie odczuwam żadnych problemów ze zdrowiem. Biegam i gram w tenisa dość regularnie. Czy powinnam się tym przejmować i udać się do lekarza? Czy raczej wszystko w porządku?

Dzień dobry

Rzeczywiście zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej może być niepokojący. Tkanka tłuszczowa pełni bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Jeżeli jednaj czuje się Pani dobrze, wyniki badań są prawidłowe a cykl miesiączkowy regularny to nie ma powodów do zmartwień o ile Pani dieta też jest zdrowa i pełnowartościowa. Chętnie to ocenię. Może Pani wysłać mi na maila swój przykładowy jadłospis i zobaczymy czy jest wszystko w porządku. Podaje kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam