Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie zachowania mogą wystąpić u dzieci autystycznych?

U 14 latka który ma autyzm atypowy obserwuję od czerwca dziwne zachowania. Wymyślał sobie różne choroby od raka żołądka po guza mózgu. Oczywiście weryfikowałam te dolegliwości u lekarzy. Miał robione rezonans magnetyczny oraz tomografie komuterową 2 razy. W tej chwili ma napady i płacze że został napromieniowany. Bierze orizon krople. Czy takie zachowania mogą wystąpić u dzieci autystycznych.Proszę o odpowiedz specjalisty.
KOBIETA, 45 LAT 6 miesięcy temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Opisane przez Panią dolegliwości składają się na obraz kliniczny zaburzeń lękowych, objawiających się w przypadku Pani syna nadmiernym lękiem o własne zdrowie. Zaburzenia te mogą współwystępować z Autyzmem są jednak odrębną jednostką diagnostyczną. Zalecam wizytę u psychologa, psychiatry oraz neurologa celem dokonania kompleksowej diagnozy oraz wdrożenia leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy