Czy te dolegliwości same miną?

Witam, przez dwa dni zjadłam opakowanie sera SER QUESO MANCHEGO CHNP, przy drugim opakowaniu zorientowalam się skorka niejadalna i się przeraziłam. Mam lekkie mdłości nie mam apetytu, czuję się senna i bez siły, brzuch nie boli, biegunka raczej nie zaspecjalna. Nie mam ubezpieczenia bo jestem w trakcie zmiany pracy, proszę bardzo o pomoc czy to samo minie czy potrzebuje jakiś specjalnych lekow i badań krwi lub kału. Myślałam że to przed miesiączka 5 dni taki stan, ale po przeczytaniu tego się przeraziłam. Proszę o informację błagam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w przypadku wielu serów dojrzewających skórka jest niejadalna z uwagi na jej wyjątkową twardość, natomiast to, czym jest pokryta w celu zakonserwowania sera nie jest w żaden sposób niebezpieczne dla zdrowia czy toksyczne.

Proszę jednak pamiętać, że sery należą do produktów wyjątkowo ciężkostrawnych.

Więcej w naszej infografice: https://zywienie.abczdrowie.pl/produkty-ktore-najdluzej-zalegaja-w-zoladku-lepiej-unikac.

Zarówno parafinowanie, jak i olejowanie może sprawić, że skórka będzie intensywna w smaku (lub niesmaczna), ale substancje stosowane do tego celu są bezpieczne. Dolegliwości, które Pani opisuje mogą być spowodowane niestrawnością i powinny ustąpić w najbliższym czasie. Senność czy osłabienie raczej nie powinny mieć związku ze spożyciem dojrzewającego sera owczego.

Jeżeli dolegliwości jednak nie ustąpią lub pojawi się coś, co będzie budziło Pani wątpliwości, proszę zgłosić się do internisty, może zadecydować o skierowaniu Pani na podstawowe badania krwi lub do specjalisty – gastrologa.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zatrucia-pokarmowego-bakteryjne-wirusowe-grzybicze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.