Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te dolegliwości same miną?

Witam, przez dwa dni zjadłam opakowanie sera SER QUESO MANCHEGO CHNP, przy drugim opakowaniu zorientowalam się skorka niejadalna i się przeraziłam. Mam lekkie mdłości nie mam apetytu, czuję się senna i bez siły, brzuch nie boli, biegunka raczej nie zaspecjalna. Nie mam ubezpieczenia bo jestem w trakcie zmiany pracy, proszę bardzo o pomoc czy to samo minie czy potrzebuje jakiś specjalnych lekow i badań krwi lub kału. Myślałam że to przed miesiączka 5 dni taki stan, ale po przeczytaniu tego się przeraziłam. Proszę o informację błagam
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Badania krwi - TG

TG ? czyli trójglicerydy ? są estrami gliceroli i kwasów tłuszczowych. Są również podstawowym substratem energetycznym w organizmie oraz składnikiem tkanki tłuszczowej. Sprawdź czym grozi ich nadmiar ? czyli czym jest hipertriglicerydmia.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w przypadku wielu serów dojrzewających skórka jest niejadalna z uwagi na jej wyjątkową twardość, natomiast to, czym jest pokryta w celu zakonserwowania sera nie jest w żaden sposób niebezpieczne dla zdrowia czy toksyczne.

Proszę jednak pamiętać, że sery należą do produktów wyjątkowo ciężkostrawnych.

Więcej w naszej infografice: https://zywienie.abczdrowie.pl/produkty-ktore-najdluzej-zalegaja-w-zoladku-lepiej-unikac.

Zarówno parafinowanie, jak i olejowanie może sprawić, że skórka będzie intensywna w smaku (lub niesmaczna), ale substancje stosowane do tego celu są bezpieczne. Dolegliwości, które Pani opisuje mogą być spowodowane niestrawnością i powinny ustąpić w najbliższym czasie. Senność czy osłabienie raczej nie powinny mieć związku ze spożyciem dojrzewającego sera owczego.

Jeżeli dolegliwości jednak nie ustąpią lub pojawi się coś, co będzie budziło Pani wątpliwości, proszę zgłosić się do internisty, może zadecydować o skierowaniu Pani na podstawowe badania krwi lub do specjalisty – gastrologa.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zatrucia-pokarmowego-bakteryjne-wirusowe-grzybicze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy