Czy te objawy to oznaka prawidłowego gojenia?

Mam 18 lat. We wtorek 24.04 przeszłam operacje usunięcia pękniętej, dwudzielnej trzeszczki w dużym paluchu u stopy. Nacięcie jest z boku kości palucha, idę na ściągnięcie szwów 8.05. Do tego czasu mam zakaz jakiekolwiek stawania ma tej stopie. Poruszam się o kulach i wózku. Jednak nie pokoi mnie pieczenie, swędzenie i szczypanie rany. Noge cały czas trzymam na podwyższeniu, a opuchlizna dalej się utrzymuje i kiedy opuszczam noge do doli czuje rozrywający bol rany. Czy te objawy to oznaka prawidłowego gojenia czy powinnam zgłosić się do lekarza?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli rana nie jest zaczerwieniona, to nie ma powodu do obaw, należy zgłosić się na zdjęcie szwów w wyznaczonym terminie. Pozdrawiam!