Czy te objawy wskazują na nowotwór odbytu?

Kobieta lat 63 krwawienie z odbytu częste parcie na pęcherz i oddawanie stolca na przemiennie raz biegunka raz problem z oddaniem stolca. Pojawiły się dwa guzy jeden z lewej strony pachwiny widoczny na skórze bardzo duży i drugi po prawej stronie pachwiny wyczuwany pod skórą. Nagła utrata wagi ciemna skóra problem z chodzeniem siedzeniem i leżenie na boku.jest apetyt. Chora bardzo dużo śpi. Czy to może być nowotwór odbytu ?
KOBIETA, 62 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie jesteśmy w stanie postawić diagnozy przez internet. Zachęcamy do bezpośredniej konsultacji z lekarzem, który musi zbadać pacjentkę, porozmawiać z nią oraz zobaczyć wyniki badań diagnostycznych. Dopiero na tej podstawie będzie można powiedzieć coś więcej na temat stanu zdrowia danej osoby.

Nowotwór odbytu może dawać objawy, takie jak: śluz z odbytu, nietrzymanie stolca, wyczuwalny guzek, ból bądź dyskomfort w tej okolicy, problemy z wypróżnianiem bądź zmiany w stolcu. Kluczowe jest jednak wykonanie badań – zarówno laboratoryjnych, jak i endoskopowych (kolonoskopia).

Zachęcamy do przeczytania artykułów na ten temat:

https://portal.abczdrowie.pl/rak-odbytnicy,

https://portal.abczdrowie.pl/rak-jelita-grubego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.