Czy te wszystkie objawy mogą być poważne?

Witam. Już w trakcie ciąży leciały mi włosy, miałam też problemy z dziąsłami (zaczerwienione, krwawiły). Za chwilę miną trzy miesiące od porodu. Biorę tabletki z witaminami, stosuję też specjalne pasty do zębów, jednak włosy nadal wręcz garściami mi wypadają, dziąsła dalej czerwone i leci z nich krew. Mam epizody strasznego zmęczenia, braku chęci do czegokolwiek. Myślę, że mogę mieć anemię. Od jakiegoś czasu czuję się też przytłoczona swoimi obowiązkami w domu, to była pierwsza ciąża i teraz mieszkamy razem z narzeczonym. Czuję takie przytłoczenie, że nie mam ochoty jakoś szczególnie o siebie dbać, nawet co do jedzenia i witamin. Jestem jakby uwięziona pomiędzy dbaniem o dom a zajmowaniem się dzieckiem, ciężko to wyjaśnić ale jakby jestem w takiej pętli że rzadko kiedy mogę coś zrobić tak sama dla siebie czy to chodzi o formę, zdrowie, czas wolny.Teraz dotarło do mnie ze rzeczy, które kiedyś mnie tak cieszyły albo sprawiały radość juz mnie tak nie cieszą. Jak mówiłam o tym koleżance zmartwiła się, że mogę mieć stany depresyjne bądź załamanie nerwowe. Czasem też tracę chęć do czegokolwiek i nawet nie mam siły tego tłumaczyć ani rodzicom ani narzeczonemu. Po porodzie miałam tzw. Baby Blues, ale nie jestem pewna czy nie był to epizod depresji poporodowej. Proszę o informację, czy to może być coś poważnego.

Pani objawy mogą wskazywać na obniżenie nastroju po porodzie, które przeżywa wiele kobiet. Nie można jednak wykluczyć depresji. Proszę koniecznie udać się do psychiatry lub lekarza rodzinnego. Psychoterapia i leczenie farmakologiczne przynoszą ogromna poprawę. Proszę zawalczyć o siebie. Trzymam kciuki i życzę zdrowia.