Co może oznaczać mój brak motywacji i brak uczucia radości życia?

Mam 44 lata i od dłuższego czasu mam problem z samą sobą. Wracam do domu z pracy, siadam w fotelu i nie mogę się zmobilizować do zrobienia czegokolwiek. Czuję się jakbym miala dwie osobowości. Na zewnątrz jestem energiczną i uśmiechniętą osobą. W domu po prostu siedzę w fotelu i przeglądam internet lub zajmuję się robótkami ręcznymi.Dużo się działo w moim życiu ostatnio. Zmieniłam pracę ( lubię swoją obecną pracę), zaczęłam studia o których zawsze marzyłam. Niestety były też mniej przyjemne rzeczy: zmarł mój ukochany dziadek, młodszy syn rzucił szkołę i wyprowadził się na drugi koniec Polski. Zawsze byłam bardzo energiczną i uśmiechniętą osobą a teraz mam wrażenie że nic nie cieszy mnie tak jak kiedyś. Jakbym była oddzielona od emocji szklaną kopułą. Niby coś czuję ale nie do końca. Nie wiem co robić.

Witam
Jest to rozległy i wielowątkowy temat i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję poszukać doświadczonego terapeuty, aby w procesie terapii rozkminować to, co przeszkadza , przyjrzeć się swoim uwięzionym emocjom i poszukać rozwiązania , co przyniesie w konsekwencji lepsze samopoczucie, wewnętrzną ulgę i zmianę mentalnej perspektywy.
Pozdrawiam
Anna Szyda