Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rola rodziny w procesie leczenia depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jaka jest rola rodziny w leczeniu depresji.

Dzień dobry,

Depresja poporodowa ma wiele objawów i nie mija szybko. Częste symptomy to przede wszystkim nagłe zmiany nastroju, przytłoczenie, brak radości spędzania czasu z dzieckiem i rodziną i wiele innych. Aby postawić pełną i właściwą diagnozę potrzebna jest wizyta u lekarza psychologa, który na podstawie wywiadu lekarskiego i oceny zaleci właściwe dalsze postępowanie. Jeśli ma Pani wątpliwości proszę się nie wahać i jak najszybciej poprosić o pomoc specjalisty aby jak najszybciej przywrócić radość z Maleństwa i rodzinnych chwil!

Pozdrawiamy,
Zespół Emolium (w konsultacji z działem medycznym Sanofi)

0

Witam,

kryteria rozpoznania są podobne jak przy depresji ogólnie- z tym że w tym przypadku związane są z okresem po porodzie.
Kryterium czasowe to czas utrzymywania objawów co najmniej 2 tygodnie (krótsze epizody są o duże częstsze "postpartum blues" ustępują samoistnie i zazwyczaj nie wymagają leczenia).
Do podstawowych objawów depresji zalicza się obniżenie nastroju (poczucie smutku, przygnębienia), spadek energii (męczliwość, spadek aktywności) oraz anhedonia (utrata zainteresowań i zdolności do cieszenia się). Dodatkowo może wystąpić szereg mniejszych objawów jak zaburzenia snu, apetytu, spadek koncentracji uwagi i pesymistyczna ocena siebie, sytuacji i przyszłosci)

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy