Czy te wszystkie testy ciążowe mogły się mylić?

Dzień dobry pisze z zapytaniem czy 4 testy ciążowe mogły się mylić ? Mocz mógł być trochę rozwodniony. Miałam miesiączki ostatnio trochę skapsze. Podczas cyklu leci mi gęsty przezroczysty śluz ,czesto kulki z tego śluzu. Co to jest ? Czy ma to coś wspólnego z ciążą ?

Redakcja abcZdrowie

Witam, nie, testy nie mogły się mylić – jeśli zostały wykonane prawidłowo, prawdopodobieństwo błędnego wyniku jest właściwie zerowe. Jeśli podejrzewa Pani ciążę, proszę wykonać laboratoryjny test z krwi na oznaczenie poziomu beta hCG – nie pozostawi żadnych wątpliwości. Wzmożona produkcja wydzieliny z pochwy oraz bardziej skąpe miesiączki nie muszą mieć związku z ciążą, ale niewątpliwie wskazują na jakieś nieprawidłowości. Sugeruję skontaktowanie się z ginekologiem, konieczne jest badanie. Jeśli wydzielina pojawia się w dużej ilości podczas całego cyklu, być może są to upławy. To nieprawidłowa wydzielina z pochwy, świadcząca o toczącym się stanie zapalnym – tu więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/preparaty-na-uplawy. Ocena tej wydzieliny należy do ginekologa – w przypadku infekcji intymnej, która jest niewykluczona, zleci odpowiednie leczenie. Tutaj sugestia naszego eksperta, zachęcam do zapoznania się z nią: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-obfita-i-nieustajaca-wydzieline-z-pochwy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.