Czy ten suplement pomoże przy guzie mózgu?

WITAM. MOJA MATKA MA KILKA GUZÓW W MÓZGU. LEKARZE NIE DAJĄ JEJ DUŻO SZANS NA POPRAWĘ STANU JEJ ZDROWIA. JEST PO CHEMIOTERAPII I NASWIETLANIACH. CHEMIOTERAPIĘ MIAŁA NA RAKA PIERSI PO KTÓREJ ZOSTAŁ WYLECZONY LECZ DOSTAŁA PRZEŻUTY DO MÓZGU. CZYTAŁEM O SUPLEMENCI DIETY PAW PAW. I TU MOJE PYTANIE DO LEKARZY CZY JEST TEN SUPLEMENT COŚ WARTY JEŚLI CHODZI O NOWOTWORY GŁOWY?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w przypadku przerzutów w chorobach nowotworowych leczenie jest bardzo trudne i nierzadko nie rokuje zbyt dobrze. Niestety trudno odwoływać się do tego konkretnego przypadku, bo podał Pan za mało informacji na temat nowotworu, na który cierpi Pańska mama. O leczeniu nowotworów piersi może Pan przeczytać w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-raka-piers.

Natomiast faktem jest, że suplementy stanowią skomplikowaną kwestię z uwagi na brak obostrzeń i regulacji w ich wypuszczaniu na rynek. W praktyce oznacza to, że trudno ocenić skuteczność, ale także i bezpieczeństwo stosowania niektórych suplementów. Proszę jednak pamiętać, że suplementacja, zwłaszcza w przypadku nowotworów, nie jest w stanie wyleczyć, a jedynie wspomóc terapię wyznaczoną przez onkologów.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://zywienie.abczdrowie.pl/jak-wyglada-leczenie-raka-jedzeniem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.