Czy terapia wyleczy moje zaburzenia?

Mam 23 lata. Od 4 lat biorę różnorakie leki. Poprawa raz jest, raz nie ma. Moja znajoma powiedziała mi, że swoje poważne zaburzenia osobowości i inne problemy psychiczne wyleczyła chodząc na terapię. Czy zaburzenia schizotypowe itp. rzeczywiście mogą skutecznie być leczone poprzez terapię? Terapia usuwa takie objawy, jak np. napady agresji, lęki, objawy wegetatywne?
23 LAT ponad rok temu

Witam,
Psychoterapia w dzisiejszych czasach jest bardzo często stosowana w leczeniu zaburzeń psychicznych. Zdarza się, w zależności od zaburzenia, że jest stosowana jednocześnie psychoterapia i farmakoterapia.
Ponieważ wśród swoich obiadów wymieniłeś lęki i napady agresji, proponuję zgłosić się na psychoterapię poznawczo-behawioralną, która obecnie przynosi najlepsze efekty w leczeniu tych problemów. Psychoterapia, w przeciwieństwie do leków, pomoże Ci nie tylko zwalczyć objawy, ale też znaleźć przyczynę Twoich zaburzeń.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk