Czy wyleczalne są schizotypowe zaburzenia osobowości?

Jakie są rokowania jeśli chodzi o schizotypowe zaburzenia osobowości? Czy dzięki farmakoterapii wspartej psychoterapią można uzyskać zadowalający poziom funkcjonowania społecznego? Od czego zależą efekty leczenia? Czy w przebiegu tego zaburzenia dochodzi do zaburzeń gospodarki neuroprzekaźnikowej, głównie dopaminy?

Witam,

leczenie metodą psychoterapii można uzyskać zadowalający poziom funkcjonowania społecznego, proces przebiega indywidualnie, zależy od zaangażowania. Dopamina to "przekaźnik przyjemności", w związku z tym ma wpływ na stany emocjonalne, a tym samym na procesy psychiczne, np. zaburzenia depresyjnie, które wtórnie mogą towarzyszyć zanurzeniom osobowości.

Pozdrawiam serdecznie