Czy terapie grupowe mają sens?

Witam. Od 10 lat lecze się na depresję lękową. Ogólnie czuje się super,ale gdy wydarzy się coś w domu np.choroba dziecka,kontrola w pracy bardzo emocjonalnie to przeżywam.Nakręcam się i zaczynam wpadać w panikę. Dopada mnie w tedy lęk i złe samopoczucie.Że tak powiem "mózg mi paruje". Czy jest jakiś sposób,abym mogła sama ze sobą walczyć i umieć do spraw podchodzić bez histerii a myśleć pozytywnie. Zastanawiam się czy terapie jakieś grupowe mają sens,czy lepiej mieć swojego psychologa. Proszę o odpowiedź.

Witam Panią
Niepokojący jest fakt, że zaburzenia lękowo – depresyjne leczy
Pani dziesięć lat, a mimo to, nawet niewielki stres sprawia,
że odczuwa Pani paniczny lęk.
Napisała Pani: „Nakręcam się i zaczynam wpadać w panikę.
Dopada mnie wtedy lęk i złe samopoczucie.
Że tak powiem mózg mi paruje".
Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia lękowe i zaburzenia
depresyjne
leczy Pani tylko farmakologicznie.
Jeżeli leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych efektów,
należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.
Powinna Pani wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym, bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń nerwicowych i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie, czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń lękowych i depresji oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl