Czy tętniaki i guzy to choroby genetyczne?

krwiaki powstaje od uderzenia .Ale mam pytanie czy tętniaki i guzy to choroby genetyczne jeśli w rodzinie mamy nie było takich chorób i w rodzie ojca też nie było to znaczy ja też nie nie będę mała proszę szybką odpowiedź jeszcze dzisiaj błagam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

można odziedziczyć skłonność do tworzenia się tętniaków oraz guzów mózgu dlatego osoby, u których w rodzinie występują takie zaburzenia są bardziej zagrożone tymi schorzeniami. Pomimo tego jeśli u Pani w rodzinie nie ma takich przypadków nadal istnieje ryzyko zachorowania. Jest ono mniejsze niż w rodzinach obciążonych tą chorobą.

Pozdrawiam.