Czy to alergia?

Witam! Od pewnego czasu mam na dłoniach rany, takie jakby skóra się przetarła i leci mi krew, a skóra zrobiła się sucha i łuszcząca. Ten stan trwa od tygodnia, a parę dni wcześniej zmieniłam mydło w płynie - może to tylko reakcja alergiczna? Pozdrawiam i czekam na możliwie szybką odpowiedź - zaniepokojona kobieta.
ponad rok temu

Witam!

Opisane objawy mogą wskazywać na reakcje alergiczną. Za tą przyczyną przemawia również fakt, iż problemy wystąpiły po zmianie mydła. Proszę spróbować zaprzestać używania produktu, po którym doszło do wystapienia zmian, najlepiej powracając do stosowanego wcześniej. Ustąpienie zmian skórnych będzie potwierdzeniem reakcji alergicznej. W przeciwnym razie warto udać się do dermatologa.

Pozdrawiam