Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to depresja lękowa?

Witam serdecznie wszystkich. 6 miesięcy temu zaczęłam miewać dziwne objawy. Najpierw objawy były rzadkie, ale teraz się nasilają.

A objawy miewam takie jak: ideę coś załatwić albo się śpieszę i jestem podekscytowana, to przychodzi to niespodziewane uczucie duszności, omdlenia, mdłości, lekkie zawroty głowy i uczucie braku powietrza i uczucie ciężkiego ciała! To się dzieje z mną przez kilkanaście minut, po czym puszcza mnie. Po tych objawach czuję się roztrzęsiona i bez energii, jestem zmęczona i senna.

Czy to fobia? Albo jakiś lęk? Błagam o odpowiedź, bo nie wiem, co robić? Pozdrawiam serdecznie wszystkich. Katarzyna 25

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Rozpoznanie nerwicy

Witam!

Nasilające się objawy niepokoju związane z sytuacjami społecznymi mogą być niepokojące. Warto byłoby skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który może stwierdzić, w jaki sposób leczyć Pani dolegliwości. Wizyta u psychologa także mogłaby pomóc Pani z rozwiązaniem tego problemu.

Systematyczna praca, poznanie przyczyn opisanych dolegliwości pomogą Pani zmniejszyć lęk i nauczyć się kontroli swojego organizmu. Umiejętne reagowanie w sytuacjach stresowych zmniejsza intensywność doznawanych przez Panią dolegliwości.

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy