Czy to dobry moment na pierwszy stosunek?

Mam 18 lat i od 4 lat mam chłopaka. Jesteśmy ze sobą już bardzo blisko, ale jeszcze nie uprawialiśmy seksu. On coraz częściej o tym rozmawia i daje mi oznaki tego, że chciałby mieć to już za sobą. Problem polega na tym, że on jest ode mnie starszy o 10 lat i ja nie wiem czy on chce zrobić to ze mną z miłości czy z poczucia tego, że tak wypada. Ja natomiast nie wiem czy jestem na to gotowa.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jesteś młodą kobietą i możesz jeszcze nie być psychicznie gotowa na rozpoczęcie współżycia. Pamiętaj, że pierwszy raz jest bardzo ważnym wydarzeniem i dlatego lepiej jest mieć pewność, że chce się to zrobić. Twój chłopak jest dużo starszy od Ciebie i ma zapewne za sobą doświadczenia seksualne. Ma także potrzeby seksualne, dlatego może namawiać Cię do seksu. Nikt nie może Cię do seksu zmusić, to powinna być Twoja przemyślana decyzja. Porozmawiaj ze swoim chłopakiem na ten temat i powiedz mu o swoich obawach. On, decydując się na związek z dużo młodszą kobietą, musi brać pod uwagę Twoje niedoświadczenie i brak gotowości do rozpoczęcia współżycia. Sama zdecyduj kiedy i  jak będzie wyglądał Twój pierwszy raz. Zachęcam do obejrzenia filmu na ten temat: http://portal.abczdrowie.pl/moment-pierwszego-razu

Pozdrawiam